Z Przemętu do Zieleńca na narty!

W dniach 1 – 2 marca 2020 roku 17–osobowa grupa młodzieży z klas pierwszych oraz drugich szkoły branżowej i technikum ekonomicznego Zespołu Szkół w Przemęcie wzięła udział w wyjeździe integracyjno – szkoleniowym na narty do Zieleńca.

Pomysłodawczynią, organizatorką wycieczki i jednocześnie opiekunką uczniów była p. Bernadeta Majer – nauczycielka wychowania fizycznego oraz wychowawczyni jednej z klas pierwszych szkoły branżowej. Opiekę nad uczniami sprawował także p. Aleksander Kuźniak – również wychowawca klasy w szkole branżowej.

Wyjazd, pomimo że odbył się wczesną poranną porą, okazał się początkiem wspaniałej zimowej przygody. Warunki były wręcz wymarzone: kilka stopni na plusie, piękne słońce, spora ilość śniegu oraz bardzo dobrze przygotowane stoki narciarskie.

Na początek po przybyciu prawie cała grupa razem z p. Aleksandrem Kuźniakiem wzięła udział w szkoleniu (dla niektórych doskonaleniu) techniki jazdy na nartach. Uczniowie mieli okazję rozkoszować się wspaniałymi widokami w pięknym słońcu. Zaawansowana grupa razem z p. Bernadetą Majer ruszyła na stoki, by pokonywać doskonale przygotowane szlaki narciarskie. Po znakomicie spędzonym dniu wycieczkowicze wraz z wychowawcami udali się na posiłek i odpoczynek do hotelu. Pomimo aktywnie przeżytego dnia uczniowie mieli sporo energii, by skorzystać ze sportowej oferty hotelu i pograć sobie w ping-ponga czy też rozegrać mecz siatkówki.

W drugim dniu pobytu znów stoki wzywały nowo wyuczonych narciarzy bądź też już prawie awansujących adeptów "sztuki narciarskiej”. Prawie cała grupa ruszyła korzystać z dobrodziejstwa zimy i stoków narciarskich na tyle, na ile siły i wykupione karty do wyciągów narciarskich pozwalały w rozkoszowaniu się nowymi umiejętnościami. W końcu nadeszła i ta chwila, że czas miłej zabawy się skończył, sprzęt narciarski został pozdejmowany i musi poczekać do kolejnej wyprawy w góry.

Był to pierwszy tego typu zorganizowany wyjazd dla młodzieży w naszym Zespole Szkół. Dzięki temu, że okazał się bardzo udany, można mieć nadzieję, że w następnym sezonie kontynuowane będą wyjazdy szkoleniowo – turystyczne w góry, a uczniowie Zespołu Szkół w Przemęcie zachęceni zostali do takiej formy aktywnego wypoczynku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za dobrą zabawę!

Data dodania: 2020-03-09 09:27:57
Data edycji: 2020-03-09 09:33:14