Uczniowie przyjęci do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej już na stronie. Informacje w zakładce rekrutacja.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Szkoła Ponadpodstawowa

Z Przemętu do Zieleńca na narty!

Z Przemętu do Zieleńca na narty!

W dniach 1 – 2 marca 2020 roku 17–osobowa grupa młodzieży z klas pierwszych oraz drugich szkoły branżowej i technikum ekonomicznego Zespołu Szkół w Przemęcie wzięła udział w wyjeździe integracyjno – szkoleniowym na narty do Zieleńca.

Pomysłodawczynią, organizatorką wycieczki i jednocześnie opiekunką uczniów była p. Bernadeta Majer – nauczycielka wychowania fizycznego oraz wychowawczyni jednej z klas pierwszych szkoły branżowej. Opiekę nad uczniami sprawował także p. Aleksander Kuźniak – również wychowawca klasy w szkole branżowej.

Wyjazd, pomimo że odbył się wczesną poranną porą, okazał się początkiem wspaniałej zimowej przygody. Warunki były wręcz wymarzone: kilka stopni na plusie, piękne słońce, spora ilość śniegu oraz bardzo dobrze przygotowane stoki narciarskie.

Na początek po przybyciu prawie cała grupa razem z p. Aleksandrem Kuźniakiem wzięła udział w szkoleniu (dla niektórych doskonaleniu) techniki jazdy na nartach. Uczniowie mieli okazję rozkoszować się wspaniałymi widokami w pięknym słońcu. Zaawansowana grupa razem z p. Bernadetą Majer ruszyła na stoki, by pokonywać doskonale przygotowane szlaki narciarskie. Po znakomicie spędzonym dniu wycieczkowicze wraz z wychowawcami udali się na posiłek i odpoczynek do hotelu. Pomimo aktywnie przeżytego dnia uczniowie mieli sporo energii, by skorzystać ze sportowej oferty hotelu i pograć sobie w ping-ponga czy też rozegrać mecz siatkówki.

W drugim dniu pobytu znów stoki wzywały nowo wyuczonych narciarzy bądź też już prawie awansujących adeptów "sztuki narciarskiej”. Prawie cała grupa ruszyła korzystać z dobrodziejstwa zimy i stoków narciarskich na tyle, na ile siły i wykupione karty do wyciągów narciarskich pozwalały w rozkoszowaniu się nowymi umiejętnościami. W końcu nadeszła i ta chwila, że czas miłej zabawy się skończył, sprzęt narciarski został pozdejmowany i musi poczekać do kolejnej wyprawy w góry.

Był to pierwszy tego typu zorganizowany wyjazd dla młodzieży w naszym Zespole Szkół. Dzięki temu, że okazał się bardzo udany, można mieć nadzieję, że w następnym sezonie kontynuowane będą wyjazdy szkoleniowo – turystyczne w góry, a uczniowie Zespołu Szkół w Przemęcie zachęceni zostali do takiej formy aktywnego wypoczynku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za dobrą zabawę!

Data dodania: 2020-03-09 09:27:57
Data edycji: 2020-03-09 09:33:14
Ilość wyświetleń: 501

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia"

Seneka Młodszy
Godło
Zespół Szkół
w Przemęcie

64-234 Przemęt

Szkolna 1

64-234 Przemęt

ul. Powstańców Wielkopolskich 1

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Zadzwoń Wyślij sms Wyślij e-mail trasa dojazdu