Światowy Dzień Kota

18 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci miały na twarzach wymalowane czarne nosy i wąsiki. Na głowach pojawiły się  opaski z kocimi uszami lub kocie maski. „Kocią imprezę” poprowadziła p. M. Zdanowicz. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny pt. „Koty, kotki, koteczki”, podczas którego z zainteresowaniem wysłuchały wielu ciekawostek na temat tych milusińskich zwierząt. Uczniowie rozwiązywali  zagadki, słuchali wierszy o kotach, aktywnie uczestniczyli w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet i chlipiąc mleczko.
Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy, m. in. rysowanie sylwety kota z zawiązanymi oczami, picie mleka ze spodków czy zwijanie kłębka wełny, na końcu którego znajdowała się papierowa mysz.

Dla uczniów było  to spotkanie pełne  wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń.

Data dodania: 2020-02-24 22:48:18
Data edycji: 2020-02-24 23:19:30