Międzynarodowy Dzień Dinozaura

26 lutego to Międzynarodowy Dzień Dinozaura. W naszej bibliotece szkolnej dzieci obchodziły święto prehistorycznych stworzeń dzień wcześniej. Oglądając prezentację pt. „Dinozaury to takie stworzenia, których już od dawna nie ma na świecie” poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły, dlaczego wyginęły. Usłyszały fragmenty książki "Dinozaury. Czy uwierzysz, że…?” Uczniowie bawili się w  paleontologów – wykopując stegozaura z piasku. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy i wykonały papierowe dinozaury, które otwierały paszcze. Najwięcej emocji dostarczyło uczestnikom zajęć  oglądanie kącika prehistorycznych gadów i prezentacja kolekcji. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę uczniów, a w niektórych rozbudziły nową pasję.

Data dodania: 2020-02-26 23:24:52
Data edycji: 2020-02-26 23:26:52