DZIEŃ LICZBY π

14 marca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej- Curie, w Dzień liczby π uczennice Technikum Ekonomicznego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Przemęcie wzięły udział w podsumowaniu konkursów matematycznych odbywających się na terenie powiatu wolsztyńskiego. Na podium stanęły: Julita Kaczmarek kl. I te - I miejsce, Julia Jackowiak kl. I bs – III miejsce, Zuzanna Nowaczyk kl. II a bs – III miejsce. Dziewczyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie i Radę Rodziców. Wręczenia nagród dokonały Pani Dorota Gorzelniak- członek Zarządu Powiatu Wolsztyńskiego oraz Pani Dyrektor Danuta Szpakowska- organizator konkursu. Do finału Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK zakwalifikowało się 25 uczniów liceów, techników oraz branżowej szkoły z naszego terenu. Zespół Szkół w Przemęcie będzie reprezentowało czworo uczniów: nagrodzone dziewczyny oraz Łukasz Nowak – uczeń klasy I bs. W czasie uroczystości wysłuchano także wykładu popularno-naukowego „Matematyka w starożytnych Chinach” przygotowanego przez uczniów klasy 2d. Dla widowni przeprowadzono quiz wiedzowy Kahoot, który okazał się świetną zabawą.

Katarzyna Dłużak- Plenzler

Data dodania: 2019-03-21 11:06:02