Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 21 lutego, odbył się pod hasłem "Działajmy razem!"
Jest to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Zostało ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet. Celem tego dnia było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.
W ramach tego dnia w naszej szkole uczniowie obejrzeli film edukacyjny przestrzegający przed zbyt częstym i długim korzystaniem z komputera. W klasach odbyły się dyskusje na temat: co zrobić, aby korzystanie z internetu było bezpieczne. Rodzice otrzymali ulotki z informacjami w jaki sposób zadbać o bezpiec! zeństwo dziecka w sieci.
Mamy nadzieję, że wszystkie te działania zaowocują rozsądnym korzystaniem z komputera.

Data dodania: 2020-02-24 22:52:11
Data edycji: 2020-02-24 22:56:32